Twitch Yayıncısı Nasıl Olunur?

Twitch Yayıncısı Nasıl Olunur?

Gelişen teknolojinin bizlere kazandırdığı şeylerden biri de sanal iş imkanı sunmasıdır. Bu iş imkanlarından birisi ise yayıncılık sektörüdür. En popüler yayıncılık platformu ise milyonlarca üyesi bulunan, her üyenin yayın açabileceği platform olan Twitch platformudur. Bu platformda iyi bir yayıncı olabilmeniz için sizlere 7 maddede ihtiyacınız olan bilgileri sıraladık. Kahvenizi hazırlayın, başlıyoruz!

 

1- Öncelikle güçlü bir bilgisayara sahip olmanız gerekir. Bunun sebebi ise her program ve oyunu kaldıracak güce sahip olması ve donmaya sebebiyet vermeyecek olmasıdır.

yayıncı bilgisayarı


2- İnternet Upload ve Download hızlarınız çok önemlidir. Download hızınız, oyunlarda size akıcılık sağlarken upload hızı ise izleyicilerin bu anları akıcı ve donma olmadan izlemesini sağlar. Ülkemizde upload hızları oldukça düşük olmaktadır. Lütfen upload hızına özellikle özen gösterin.

Twitch hızı


3- Kamera ve mikrofonsuz yayın mı olur? Genellikle yayın yapan yayıncıların çoğu için vazgeçilmez olan bu ikili izlenmelerinizi arttıran en büyük etmenlerden biridir. İzleyicilerinizle daha iyi bağ kurmuş olur, daha çok etkileşim almış olursunuz. Bu ekipmanları olmayan bir yayıncıyı siz izler miydiniz?

Twitch yayıncı ekipmanı


4- OBS gibi profesyonel bir şekilde yayın yapabileceğiniz bir yayıncı aracı kurmanız ve kullanmayı öğrenmeniz gerekmektedir. Twitch’de nasıl yayın açılacağı hakkında aşağıdaki videoya gözatabilirsin.


5- Güzel tasarımlarınızın olması da sizin yayıncılığa önem verdiğiniz anlamına gelmektedir. Hem yayında hem de hakkında kısmındaki tasarımlar size daha çok izleyici getirecek, takipçi ve abone sayılarınızı arttıracaktır.

Twitch tasarım


6- Güzel, düzgün bir arkaplan veya yeşil perde izleyicilerin dikkatinin sizin dışınızda başka yerlere gitmesini önler ve dikkatleri üzerinizde tutar. Yeşil perde, arkaplanınızı transparan yapmanızı kolaylaştıran bir tekniktir.


7- Twitch takipçi satın almak. Evet, ilk başlarda 10 takipçisi olan bir kişiyi çoğu kişi izlemek istemez ve yalnız olduğunu hisseder. Çok uygun fiyatlara düşmeyen Twitch takipçi satın alarak kanalınızın daha kaliteli görünmesini sağlar, altyapısını oluşturmuş olursunuz.

 

Twitch takipçi paketlerimize aşağıdaki görselden ulaşabilirsiniz. Tüm Twitch takipçi paketlerine ise buradan → ( Twitch takipçi satın al ) ulaşabilirisiniz.